2018

2nd Vitrigo International Cup 2018
13th - 15th July 2018
Juara Stadium, Malaysia
Participating Countries - Malaysia, Thailand, Philippines, Indonesia, India, Taiwan, Korea

Pre Junior (Under 8 - International)
Emily Low En Rui - 3 golds (1st overall)

Pre Junior (Under 9 - International)
Bavitaa D/O Rames - 3 golds (1st overall)
Alyssa Yeoh Yun Qi - 1 gold, 2 silvers (2nd overall)

Pre Junior (Under 9- Malaysia only category)
Isabel Kong I-sa - 2 golds, 1 bronze (1st overall)

Pre Junior (Under 10 - International)
Jasmine Low Jia Thong - 1 gold, 1 silver, 1 bronze (2nd overall)
Marissa Au Yong Tjia Ern - 1 gold, 1 silver, 1 bronze (5th overall)

Pre Junior (Under 10 - Malaysia only category)
Cheong Zi En - 2 golds, 1 bronze (1st overall)
Goh Jit Wern - 1 silver, 2 bronze (7th overall)

Pre Junior (Under 11 - International)
Qistina Balqis Bt Joo Mazlan - 2 golds, 2 silvers (1st overall)
Emilee Ng Ying Ern - 1 gold, 2 silvers, 1 bronze (2nd overall)

Pre Junior (Under 12 - International)
Bernice Lim Xin Yu - 2 golds, 2 silvers (2nd overall)

Junior (International)
Elena Loh Venyi - 3 bronze

Pre Junior Group Exercise (Under 10)
Marissa Au Yong Tjia Ern - 1 bronze (3rd overall)
Annabelle Loh Wen Xin - 1 bronze (3rd overall)
Hayley Yeong Wei Yee - 1 bronze (3rd overall)
Isabel Kong I-Sa - 1 bronze (3rd overall)
Beiley Chu Zi Qi -1 bronze (3rd overall)

 

15th Singapore Open Gymnastics Championships 2018
8th - 11th June 2018
Singapore
Participating Countries - Singapore, Malaysia, Indonesia, Thailand, Korea, Taiwan, Hong Kong, Australia, China, Japan, India, Philippines, Russia​

Pre Junior - Age group 8
Emily Low En Rui - 4 golds (1st Overall)

Pre Junior - Age group 9 & 10
Bavitaa D/O Rames - 2 golds, 1 silver, 1 bronze (1st Overall)
Marissa Au Yong Tjia Ern - 1 gold, 3 bronze (3rd Overall)

Pre Junior - Age group 11 & 12
Qistina Balqis Bt Joo Mazlan - 1 gold, 2 silvers, 1 bronze (2nd Overall)
Bernice Lim Xin Yu - 3 bronze (6th Overall)

Junior - Age group 13 to 15
Elena Loh Venyi - 4 golds, 1 silver (1st Overall)

 

Shoin Cup 2018
24th - 29th March 2018
Osaka, Japan​
Participating Countries - Malaysia, Australia, China, Hong Kong, Indonesia, Korea, Singapore, Taiwan, Thailand

Pre Junior - Under 9
Bavitaa D/O Rames - 1 silver (2nd Overall)

Pre Junior - Under 10
Jasmine Low Jia Thong - 1 gold (1st Overall)
Marissa Au Yong Tjia Ern - 1 bronze (3rd Overall)

Pre Junior - Under 12 
Bernice Lim Xin Yu - (4th Overall)

2017

Pesta Gimnastik Kuala Lumpur 2017
29th October 2017
Stadium Badminton Cheras Kuala Lumpur
Participating Countries - Malaysia, Thailand, Indonesia, Singapore, South Korea, Uzbekistan, United Arab Emirates, Vietnam

Group Exercise - Under 8
Annabelle Loh Wen Xin - 1 silver
Bavitaa D/O Rames - 1 silver
Hayley Yeong Wei Yee - 1 silver
Emily Low En Rui - 1 silver
Isabel Kong I-Sa - 1 silver

2016

1st Vitrigo International Cup 2016
12th - 14th August 2016
Bukit Jalil, Gymnasium 1
Participating Countries - Malaysia, Thailand, Philippines, Indonesia, Japan, Singapore, India, Taiwan

Pre Junior (Under 10 - Malaysia only category)
Qistina Balqis Bt Joo Mazlan - 3 golds
Bavitaa D/O Rames - 3 silvers
Bernice Lim Xin Yu - 3rd (freehand) and 4th (ball) and 3rd overall placing

Pre Junior (Under 12 - Malaysia only category)
Bianca Lim Shyin Yii - 2 golds, 2 silvers
Elena Loh Venyi - 2 golds, 2 silvers

Pre Junior (Under 12 - International)
Aina Batrisya Bt Joo Mazlan - 4 golds
Jaime Teoh Jia Qi - 3 bronze

Senior (International)
Alisa Mohamed Azhar - 1 silver, 5 bronze

 

Glen Iris International Cup 2016
30th September - 4th October 2016​​​​
Melbourne, Australia
Monash Sports Clayton Campus
Participating Countries - Australia, Malaysia, Hong Kong

Overall placings were given only

Pre Junior
Bavitaa Rames - 1st place (2009) - Gold
Qistina Balqis - 1st place (2007) - Gold
Elena Loh - 2nd place (2005) - Silver
Aina Batrisya - 1st place (2004) - Gold
Bianca Lim - 5th place (2004)
Katerina Lee Jia Jing - 9th place (2004)​​

2015

Spring Fling Rhythmic Gymnastics Invitational 2015
3rd - 5th April 2015
Columbus, Ohio, USA
Greater Columbus Convention Center
Participating Countries - Brazil, Malaysia, New Zealand, Canada, Greece, Russia, Puerto Rico, Japan, Chile, USA (West Virginia, South Carolina, Oregon, Massachusetts, Indiana, Texas, Minnesota, Wisconsin, Georgia, New Jersey, Illinois, Michigan, Virginia, Pennsylvania, California, New York, Maryland, Nevada, Florida, Ohio)

Junior Level 9 - 2002​​
Iman Suraya Bt Fakhri Yassin
Hoop - 8th place
Ball - 10th place
Overall Placing - 13th over 18 participants

Junior Level 9 - 2001​
Amira Sofiya Bt Amirul Fares
Rope - 12th place
Clubs - 11th place
Hoop - 9th place
Overall Placing - 9th over 29 participants